4 Haftalık Kürtaj

4 Haftalık Kürtaj yasal olarak hastane, klinik ve sağlık merkezlerinde gerçekleştirilen bir operasyondur.  Basit bir işlem olarak görülen Kürtaj uzman doktorlar tarafından gerekli hijyen koşulları altında gerçekleştirildiğinde insan sağlığına bir zararı olmadığı gibi hayati tehlike taşımamaktadır. Kürtaj işleminin gerçekleşmesi için fetüsün anne karnına tamamen yerleşmesi beklenmektedir. 4 Haftalık Kürtaj yapılabildiği kadar gebeliğin 10. haftasına kadar gebelik sonlandırılabilmektedir.

4 Haftalık Kürtaj gebelik olarak erken bir işlem olduğu için bazı riskleri bulunabilmektedir. Uzman doktorunuzun muayenesi sonrası önerdiği tarihte kürtaj işleminin gerçekleştirilmesi gerekebilir. Fetüsün küçük oluşu işlem sonrasında kanamanın biraz fazla olmasına neden olabilir. Fetüsün ultrasonda görülmemesi halinde 4 haftalık kürtaj operasyonu daha ileri bir tarihe atılabilir. 

Kartal Kadın Doğum Merkezimizde kürtaj işlemleri uzman doktorlar, teknolojik ekipman ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmektedir...