Genital Estetik Ameliyatı Gerekli Midir?

Genital Estetik Ameliyatı Gerekli Midir, genital estetik ameliyatları riskli midir? Kadınların sıklıkla başvurdukları genital estetik operasyonlar ülkemizde büyük oranda rağbet görmektedir.  Cinsel bölgede doğuştan veya sonradan oluşan şekil bozuklukları kişiyi rahatsız edebildiği gibi çeşitli sağlık sorunlarına da davetiye çıkarabilir. Çoğunlukla normal doğum sonrasında vajina ve perin bölgesinde oluşan şekil bozuklukları kadınların fiziksel ve psikolojik olarak özgüvenlerinin yaralanmasına neden olabilir. Genital estetik operasyon kapsamında iç ve dış dudaklarda görülen orantı dengesizlikleri, kötü iyileşen doğum dikişleri ve izleri, vajina sarkması ve genişlemesi uzman doktorlar tarafından tıbbi müdahale ile onarılabilmektedir. 

Yaş ilerlemesiyle birlikte cinsel bölgede oluşan kusurlar ve vajina kararması genital estetik ihtiyacını direkt olarak doğurabilir. Genital Estetik Ameliyatı Gerekli Midir sorusuna verilecek en uygun cevap hastanın sağlık durumu ve ihtiyaç durumudur.  Hasta vajina bölgesinde oluşan şekil bozukluğu nedeniyle cinsel birliktelikten kaçınıyor, kendisini rahatsız hissederek psikolojik olarak etkileniyor ise genital estetik bir tercihten çok ihtiyaç haline gelmiş diyebiliriz. 

Sosyal ve psikolojik olarak hastanın ihtiyacı doğrultusunda yapılan genital estetik ameliyatları konusunda deneyimli ve tecrübeli doktorlar tarafından yapıldığında büyük oranlarda başarıyla sonuçlanmaktadır.  Hastanın hayat kalitesini arttırmak üzerine yapılan Genital Estetik Ameliyatı Gerekli Midir sorusuna yapılacak olan jinekolojik muayene sonrasında doktor karar vermektedir. 

Estetik tıp hastaların özgüvenlerini arttırmak kendileriyle barışık bir hayat sürmelerini amaçlar. Cinsel bölgede oluşan deformasyonlar genital estetik ile görünüm ve fonksiyonel açıdan düzeltilerek kişinin her anlamda mutlu ve sağlıklı olması amacıyla yapılır...