Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi, geçici kızlık zarı dikimi ameliyatıdır.  Cinsel ilişkiye girerek bekaretini  kaybetmiş kadınların kendi talepleri doğrultusunda uzmanlar tarafından yapılan bir operasyondur. Hastaya lokal anestezi verilerek yapılan operasyonun geçici olduğunu belirtmekte fayda vardır.  Cinsel ilişkiden en fazla 3 gün önce yapılan kızlık zarı dikimi ortalama 10 dakika süren bir işlemdir. 

Operasyonun kapsamında kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kan gelecek şekilde yapılmaktadır, kızlık zarı tamiri olarak düşünmek tamamen yanlış bir algıdan kaynaklanır. Geçici kızlık zarı dikiminde ince ve yumuşak ipler kullanılırken dikişler dışarıdan görülmeyecek şekilde atılmaktadır.  

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise vajenden doku alınarak veya flep kaldırılarak vajina girişi daraltılır.  Cinsel ilişkinin yaşanacağı güne kadar kızlık zarı sabit bir şekilde kalmaktadır.  Cinsel ilişki esnasında ise mutlaka kan gelmektedir.  Operasyon sonrasında hastanın ilaç kullanmasına gerek yoktur. İşlem esnasında ağrı ve sızı duyulmamaktadır, yapılan işlem ancak bir jinekolog muayenesinde anlaşılabilmektir. 

Cinsel ilişki sonrasında kanama geldikten sonra yapılacak olan hiç bir muayenede kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılmaz.  Operasyon sonrasında kişisel temizliğe özen gösterilmeli ve ani hareketlerden kaçınılmalıdır...