Vakum Kürtaj

Vakum Kürtaj ülkemizde ve diğer Avrupa ülkelerinde en çok tercih edilen ve uygulanan bebek aldırma yöntemidir.  İsteğe bağlı kürtajlarda uygulanan bu yöntem eski dönemlerde tatbik edilen kazıma yöntemiyle kıyaslandığında iyileşme süreci en hızlı yöntem olarak tercih edilmektedir.  Gebelik sonlandırma ve rahimden parça alınması gibi tıbbı durumlarda jinekologlar tarafından hastane ve kliniklerde yapılmaktadır.  Bildiğiniz üzere isteğe bağlı gebelik sonlandırma süresi 10. hafta gebelikleri kapsamaktadır. 

Vakumlu Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bir kürtaj yöntemi olan vakumlu kürtaj da hastaya lokal anestezi verilerek ağrı sızı duyması önlenir. Ortalama 10 dakika süren operasyon steril ortamda hijyenik cihazların kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Enjektör mekanizmasıyla uygulanan işlemde vakum gücünden yararlanılarak rahim içerisindeki dokular aspire edilir.  Her hastaya özel boyutlardaki tek kullanımlık kanüllerle rahim ağzından girilerek ultrason yardımıyla fetüs kesesi vakum ile alınır.  Jinekolojik muayene pozisyonunda yapılan operasyonda hasta kesinlikle acı hissetmez.  İşlem sonrasında birkaç saat dinlenerek taburcu edilerek normal yaşantısına dönebilir. 

Vakumlu Kürtaj Fiyatları 

Vakumlu kürtaj hizmeti veren hastane, doktor muayeneleri ve klinikleri tarafından yapılan işlemin ücretin sanal ortamlarda açıklanması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır.  Gebeliğini sonlandırmak isteyen kadınların öncelikle Kartal Kadın Doğum Merkezimize ulaşarak jinekolojik muayene olmasının ardından vakumlu kürtaj fiyatları açıklanmaktadır. Fiyatların belirlenmesinde anestezi tercihi ve kullanılan malzemeler göz önüne alınmaktadır...