Sarıyer Kürtaj

Sarıyer Kürtaj henüz kendini anne olmaya hazır hissetmeyen kadınların başvurdukları bir tıbbi işlemdir. Hayat şartları henüz bir bebek sahibi olmayı karşılamayan, sağlık sorunları yüzünden gebeliği sonlandırmak isteyen kişilerin doktora başvurarak talep ettikleri bu operasyona kürtaj adı verilmektedir.  Son derece basit ve kolay olan bu tıbbi müdahale gerekli koşullar altında gerçekleştirildiğinde kadın hastaların sağlık durumunu kötü etkilemez. 

Sarıyer Kürtaj operasyonlarında genellikle vakumlu kürtaj tekniğine yer verilir.  Eski dönem uygulamalara nazaran daha pratik ve güvenilir olan bu yöntem sonrasında hasta daha çabuk iyileşmektedir. Ortalama 15 dakika süren kürtaj işlemi sonrasında hasta yarım saat gözetim altında tutularak kendini iyi hissettiği taktirde taburcu edilmektedir. 

Kürtajı takriben hastanın bir hafta içinde kontrole gelmesi beklenir.  Kartal Kadın Doğum Merkezimiz de gerçekleşen her kürtaj operasyonu sonrasında hasta neler yapması ve yapmaması konusunda bilgilendirilir.  Hasta bilgileri kişisel hakkın gizliliği kapsamında başka kişilerle asla paylaşılmaz. 

Kürtaj riskleri gelişen teknoloji sayesinde aza indirgenerek korkulası bir müdahale olmaktan çıkmıştır. Düşük sonrası bazı durumlarda da kürtaj işlemi uygulanması gerekmektedir...