Genital Estetik Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Genital Estetik Ameliyatı Riskleri Nelerdir, zorlu bir süreç midir minvalindeki soruları yanıtlayarak aklınıza takılan soruları yanıtlamak istiyoruz. Kadın üreme organı ve bölgesinde oluşan şekil bozukluklarının, işlev kayıplarının düzeltilmesi amacıyla yapılan tüm cerrahi ve ameliyatsız uygulamalara genital estetik adı verilmektedir.  Sağlık açısından kadınların kendilerini daha rahat hissetmesi, acı çekmemesi ve özgüvenlerinin sarsılmaması adına yapılan bu tarz operasyonlar konu hakkında yeterli bilge ve deneyime sahip jinekologlar tarafından yapılmaktadır.  

Vajina estetiği olarak da bilinen bu tarz operasyonlar hastaların başlangıçta çekinti duymalarına neden olabilmektedir. Vajina bölgesinde oluşan şekil bozuklukları veya sarkmalar sonucunda kendini rahatsız hisseden tüm kadınlar Genital Estetik Ameliyatı Riskleri Nelerdir diye merak ederler. Her ne kadar işlem sırasında hastaya anestezi veriliyor bile olsa sonrasında ufak tefek ağrıların yaşanacağı gibi her ameliyata özgü riskleri taşımaktadır. 

Genital Estetik Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

  • Enfeksiyon 
  • Kanama
  • Bağırsak zedenlenmeleri
  • Cinsel ilişkide ağrı 

Genital estetiğin uygulandığı hastalar; vajina bölgesinde deformeler, yırtıklar, çatlaklar, vajina iç ve dış dudaklarının büyük ve sarkık olması durumlarında, cinsel ilişki esnasında acı duyulmasında ve estetik kaygısı duyulan tüm hastalarda bu tarz operasyonlar gerçekleştirilebilir.