Sancaktepe Kürtaj

Sancaktepe Kürtaj henüz anne olmak için hazır olmayan kadınları başvurdukları cerrahi bir müdahaledir.  Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılan bu tıbbi işlem gebelik sonlandırma olarak adlandırılmaktadır.  İstenmeyen gebeliğin yanı sıra, anne hayatını riske katan gebeliklerde, bebekte tespit edilen genetik hastalıklarda, dış gebelikte ve gebelik dışı bazı kadın hastalıkların tanı ve tedavinde kürtaja başvurulmaktadır.

Sancaktepe Kürtaj işlemi 18 yaşından büyük kadınlara, 10. hafta gebeliklere kadar kendi istemleriyle uygulanabilmektedir.  18 yaşını doldurmamış hastalarda anne ve babayı izni gerekmektedir.  Evli kadınların kürtaj işlemi için eşlerinden onay alınması gerekmektedir.  Vakumlu kürtaj yöntemiyle gerçekleşen operasyonda hastaya genel veya lokal anestezi uygulanırken, işlem steril ve hijyenik ortamlarda jinekologlar tarafından yapılmaktadır.  

Kısa bir işlem olan Sancaktepe Kürtaj sonrasında hasta aynı gün içinde normal hayatına dönebilir.  Doktorun belirlediği bir süre boyunca cinsel birleşmeden uzak durulması ve reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.  Kürtajı takriben bir hafta sonra kontrol muayenesi gerçekleştirilmelidir.

Hastanın işlem sonrasında vajinal temizliğine dikkat etmesi ve 3 ay boyunca tekrar hamile kalmaması önerilmektedir...