Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır merak ediyorsanız, bu yazımızda ne doğru cevapları bulabilirsiniz. Kürtaj işlemi bebek aldırmak, istenmeyen hamileliği sonlandırmak amacıyla yapılan cerrahi bir operasyondur. Plansız gebeliklerin yanı sıra anne hayatının tehlikeye girdiği sağlık sorunlarında gebelik doktorlar kararıyla sonlandırılır.  Anne adayında görülen keseciğin büyümemesi, fetüsün kalp atışlarının durması kürtaj işleminin gerçekleşmesini zorunlu kılmaktadır.  Aksi halde anne adayının ilerleyen zamanlarda sağlık durumu bozulabilmektedir. 

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır sorusunun bir diğer cevabı ise hastanın yoğun adet kanamaları ve şiddetli ağrılara maruz kalmasıdır.  Tıbbi tahliye olarak da adlandırılan kürtaj operasyonu rahimden doku alınarak bazı hastalıkların tanısı içinde kullanılan bir yöntemdir. Rahim içinde kitle şüphesi var ise kürtaj yöntemiyle kitle alınarak rahim temizlenmektedir. Ülkemizde kürtaj işlemi bazı koşullar altında yasal olarak yapılmaktadır. 

10. haftaya kadar yapılan kürtaj operasyonu bu süre aşıldığında yapılmamaktadır. Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır sorusunun bir diğer yanıtı Postmenopozal dönemde rahimin kalınlaşması ve rahimde sıvı birikmesiyle birlikte yapılmaktadır. Ölmüş fetüsün anne karnından en acil şekilde alınması gerekmektedir, fetüs tahliye edilmediğinde anneyi zehirleyerek sağlığının kötü etkilenmesine neden olmaktadır...