Sarıgazi Kürtaj

Sarıgazi Kürtaj işlemi teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kadınların ağrı ve sızı çekmesinin önüne geçen modern yöntemler bulunmasına imkan tanımıştır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen kürtaj yöntemi vakumlu kürtajdır, eski dönemlerde uygulanan kazıma yöntemi çok fazla hasar bırakmasının yanı sıra hastaların yoğun şekilde kanama yaşamalarına neden olmaktaydı. Kartal Kadın Doğum Merkezinde uygulanan vakumlu aspirasyon işleminde hastalar ağrı sızı hissetmediği gibi hastada en az hasarı veren uygulamadır. 

Hastaların isteği üzerine lokal veya genel anestezi verilerek hastanın acı hissetmesinin önüne geçilir. Jinekolojik koltuğunda pozisyon alan hastanın öncelikle vajina ve rahim ağzı antiseptikler ile temizlenerek enfeksiyon riski yok edilir. Vajinal spekulum sayesinde rahim ağzı görülebilir duruma getirilerek farklı boyutlardaki kanüller yardımıyla rahim boşluğundan içeriye girilir. Rahim içerisindeki dokular ve cenin vakum cihazıyla çekilerek gebeliğin tahliyesi gerçekleştirilir.  Ortalama olarak 15 dakika süren operasyon sonrası aynı gün içinde hayatına devam edebilir. 

Sarıgazi Kürtaj ile steril ve güvenilir hizmetle kısa süreli bir işlemle hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz...