Maltepe Kürtaj

Maltepe Kürtaj ile planladığı sayıdan fazla çocuk sahibi olmak istemeyen, istemeyen gebelik yaşayan kadınların başvurduğu gebelik sonlandırma işlemine kürtaj denilmektedir.  Bebek aldırma, çocuk aldırma olarak da bilinen kürtaj  kesinlikle doğum kontrol yöntemi değildir.  Cerrahi bir operasyon olan kürtaj, konusunda tecrübeli uzman doktorlar tarafından gerekli ekipmanlara sahip hastanelerde, özel muayenelerde ve kliniklerde gerçekleştirilmektedir. 

Basit bir operasyon olan kürtaj günümüzde vakumlu kürtaj yöntemiyle yapılmaktadır.  Eskiden olduğu gibi kazıma yöntemi kullanılmamaktadır, teknolojinin gelişimiyle birlikte daha az ağrı ve sızı veren bu yöntem hastaya daha az zarar vermektedir. Vakumlu aspirasyon işlemi için kişiye özel steril kanüller kullanılmaktadır. 

 Kartal Kadın Doğum Merkezinde gerçekleştirilen vakumlu kürtaj operasyonu isteğe bağlı olarak genel veya lokal anestezi verilerek yapılmaktadır.  Bu sayede hastanın işlem sırasında acı duyması engellenmektedir ve daha az kanama görülmektedir. Kliniğimizde kürtaj işlemi öncesinde ultrason ve jinekolojik muayene yapılarak gebeliğin haftalık durumu tespit edilerek operasyon için planlama düzenlenmektedir...