Ataşehir Kürtaj

Ataşehir Kürtaj psikolojik etkileri olan, kadınların endişe duydukları ve korktukları bir deneyimdir.  Daha öncesinde kürtaj olmuş kadınların bu konuya dair bir bilgisi olmalarına rağmen ilk defa kürtaj olacak bayanların kaygı duymaları normal bir durumdur.  Sanıldığının aksine acılı ve ağrılı bir operasyon olmayan kürtaj, hijyenik ortamlarda uzman doktorlar tarafından gerçekleştirildiğinde riski en düşük işlemlerden birisidir. 

18 yaşını doldurmuş kadınların ister evli ister bekar olsun onay vermeleri halinde gerçekleşen operasyon hijyenik hastane ortamı şartları altında yapılmadır.  Steril ve hijyenik olmayan mekanlarda yapılan kürtaj hastayı enfeksiyona açık bir hale getirerek sağlık problemleri yaşamasına neden olur. 

Kartal Kadın Doğum Merkezimizde kürtaj öncesinde ultrason, kan testi, kan sayım testi ve jinekolojik muayene yapılmaktadır.  Muayenenin amacı gebeliğin kaçıncı haftasını tespit etmekle birlikte testler kan uyuşmazlığının olup olmadığını belirmek amacıyla yapılmaktadır. 7/24 hizmet veren kliniğimizi arayarak kürtaj hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, endişelerinizden uzaklaşabilirsiniz...