Çatalca Kürtaj

Çatalca Kürtaj yapacak hastane veya klinik arayanların doğru adresi olan Kartal Kadın Doğum Merkezimiz İstanbul'da sağlık sektörü olanında en kaliteli hizmeti veren sağlık kuruluşlarından biridir.  Bünyemizde yer alan konusunda uzmanlığını almış deneyim sahibi Jinekolog ve sağlıkçı ekimizle yanınızda olmayı sürdürüyoruz. Kadın hastalıkları tedavisi yanında gebelik sonlandırma operasyonlarını da üstlenen kliniğimizde 18 yaşını doldurmuş kadın hastalarımıza rızaları dahilinde kürtaj işlemi uygulanmaktadır. 

 Bilindiği üzere kürtaj operasyonu gebeliği sonlandırmak için uygulanmakta olup, bazı kadın hastalıklarında tanı ve tedavi amaçlı da kullanılan bir tıbbi operasyondur.  İstenmeyen gebeliğin oluşması sonrasında  hamileliğini sonlandırmak isteyen kadın hastalarımız 10 haftalık gebelik sürecinde kürtaj yaptırabilirler.  Yasal süre dolmadığı sürece hastaya öncelikle ultrason muayenesi yapılmaktadır.  4 haftalık gebelikten itibaren 10. haftaya kadar vakumlu kürtaj tekniği ile gebeliğe son verilmektedir. Kürtaj işlemi kısa ve basit bir operasyon olduğu gibi gerekli koşulların sağlanmış olduğu sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmelidir. 

En güvenli ve acısız kürtaj tekniği olan vakumlu kürtaj hastaya anestezi verilerek uygulanmaktadır.  Çatalca Kürtaj sonrasında hastanın çok az bir ağrısı olacaktır. Gebelik sonlandırma sonrasında nadiren kanama görülebilir, endişe edilecek bir durum söz konusu değildir...