Bayrampaşa Kürtaj

Bayrampaşa Kürtaj yapan yerler aramasında ilk sıradan karşınıza çıkan Kartal Kadın Doğum Merkezimiz İstanbul ve çevresinden gelen tüm hastalarına en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir. Lokal veya genel anestezi verilerek gerçekleştirilen kürtaj operasyonu bilindiği ismiyle bebek aldırma işlemidir. Ameliyat kategorisine girmeyen kürtaj eski dönemlerde kazıma yöntemiyle yapıldığı için kadınların gebeliği sonlandırma düşüncesinden korkmalarını sağlamıştır. Ancak modern tıbbin gelişmesiyle birlikte kürtaj işlemleri oldukça basit ve risk içermeyen bir duruma gelmiştir. 

Bayrampaşa Kürtaj işlemi için kliniğimizde vakumlu aspirasyon yöntemi kullanılmaktadır. Tıbbi operasyon sınıfına girdiği için uzman jinekologlar tarafından hijyenik ortamlarda, steril cihaz ve ekipmanlarla yapılması gerekir. Doktor tarafından yapılan ultrason ve tahlillerle gebeliğin durumu ve haftası belirlenerek kürtaj işlemi için planlama yapılmaktadır. Hastalarımızın bilgileri 3. şahıslarla paylaşılmadığı gibi 18 yaşını dolmayan hastalarda gebelik sonlandırma işlemi için ailelerinden onay alınmaktadır. 

Korkulmaması gereken bir tıbbı operasyon olan Kürtaj, kadınların bir daha hamile kalmasını engellemez. Korunma yöntemi olmadığı gibi kadın sağlığını asla riske atmaz.  Rahim içinin tahliye edilmesi olarak açıklanabilecek olan işlem ortalama 10 ile 15 dakika sürmekte olup, hasta gün içinde taburcu edilerek normal yaşantısına hızla dönebilir. Operasyonu takriben bir hafta sonrasında hasta muayeneye çağırılarak durumu kontrol edilmektedir...