Başakşehir Kürtaj

Başakşehir Kürtaj operasyonu halk arasında bebek aldırmak olarak bilinmektedir.  Hamilelik sürecinin bitirilmesi, gebeliğin tahliyesi olarak da anılan kürtaj işlemi ultrason muayenesi sonrasında uzman doktor tarafından planlanan takvime göre uygulanmaktadır.  Ağrısız ve acısız bir tıbbi operasyon olan gebeliği sonlandırma vakumlu kürtaj tekniği ile Kartal Kadın Doğum Merkezimizde uzman jinekolog doktorlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Merdiven altı yerlerde steril ve hijyen olmayan koşullar altında gerçekleştirildiğinde operasyon sonrasında enfeksiyon riski, yoğun kanama gibi hayati sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Kürtaj işlemi sonrasında 3 -4 gün sonra ortaya çıkabilecek olan enfeksiyon aşırı kanama olarak hastanın sağlık durumunu riske atabilir. 

Kürtaj hastane ve tüm koşulları sağlamış olan sağlık kuruluşlarında gerçekleştirildiğinde hastanın gün içinde normal hayatına dönmesini mümkün kılmaktadır.  10 haftalık gebelik süresini geçmeyen evli veya bekar kadınlar kürtaj olmayı kendi istekleriyle talep edebilir. Kliniğimizde gerçekleştirilen kürtaj operasyonları ve hasta bilgileri  3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. İstanbul ve tüm çevresinde en iyi sağlık kuruluşlarından biri olarak öne çıkan Kartal Kadın Doğum Merkezimizi ziyaret ederek kürtaj hakkında bilgi alabilirsiniz...