Düzce Kürtaj

Düzce Kürtaj ile kadınlar istenmeyen hamileliklerini sonlandırmaktadırlar.  Kliniğimizde gerçekleşen kürtaj operasyonları gizlilik esasına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Türkiye'de kürtaj uygulaması yasal olmakla birlikte doktor kontrolü ile yapılmaktadır.  10 haftalık gebelik süresini aşmayan kadınlar 18 yaşını doldurmuş olmalarıyla birlikte kürtaj talebinde bulunabilirler.  Gebeliğin kesinliği için öncelikle kanda gebelik testinin yapılması gerekmektedir. Hastadan gelecek olan istemli kürtaj talebiyle uzman kadın doğum doktorları tarafından jinekolojik muayene yapılmaktadır.

Düzce Kürtaj ile kürtaj operasyonunun tarihi ve kullanılacak olan anestezi yöntemi seçilmektedir. Vakumlu kürtaj yöntemi ile kadın rahmindeki gebelik kesesi tahliye edilmektedir. Çok kısa süren bu işlem sırasında hasta ağrı ve sızı duymamaktadır.  Kürtaj işleminin hastane ortamında steril şartlarda yapılması zorunludur.  Düzce kürtaj fiyatları yapılan anestezi yöntemi ve kullanılan ekipmanlara göre değişiklik göstermektedir.

Hasta operasyon sonrasında bir süre özel odada dinlenerek devamında taburcu edilebilir.  Düzce Kürtaj olan hastaların bir hafta sonrasında tekrar muayeneye gelmesi istenir.  Operasyon sonrasında hastaya ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlar verilmektedir.  İşlem sonrasında hastanın en az 2 hafta cinsel ilişkiden uzak durması ve havuz gibi birçok kişinin kullandığı alanlardan uzak durması istenmektedir.

Kürtaj sonrasında bayan hastalar yeniden hamile kalıp çocuk sahibi olabilirler.  Uzmanlar kürtaj sonrasında en az 3 ay boyunca beklenmesi halinde yeniden hamile kalabileceklerini söylemektedir. Kartal Kadın Doğum Merkezimizde İstanbul ve çevresi illerden hasta kabul etmekle birlikte hastalarımızın bilgilerini gizlilik çerçevesinde korumaktayız..