Kızlık Zarı Dikimi Doğumda Belli Olur Mu?

Kızlık Zarı Dikimi Doğumda Belli Olur Mu, birçok kadının merak ettiği aklını kurcalayan sorulardan biridir. Yaşadığımız toplumda kadınlara dayatılan bakirelik algısı çoğu kadın için sıkıntılı ve zorlayıcı durumlara neden olabiliyor.  İlk cinsel birliktelikle bozulan kızlık zarı, çoğu ailelerde önemli olduğu gibi saflık belirtisi olarak düşünülmektedir.  Daha öncesinde cinsel birliktelikte  bulunan ve kızlık zarı bozulan kadınlar, çoğunlukla evlenmeden önce kızlık zarı dikimi operasyonu yaptırmayı tercih eder. 

Kızlık zarı dikimi operasyonu geçici ve kalıcı olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Gizlilik çerçevesinde yapılan kızlık dikiminin başkaları tarafından fark edilip edilmeyeceği merak edilen ancak çoğu kadının rahatlıkla soramayacağı bir konudur.  Bu yazımızda kızlık zarı dikimi ve sonrası için aklınıza takılan soruları yanıtlamak istiyoruz.  Öncelikle kızlık zarı dikimi iz bırakan bir operasyon değildir, ultrason veya tahlillerde ortaya çıkmaz.  Başka bir kişinin daha öncesinde bu işlemi geçirdiğinizi anlaması mümkün değildir. 

Peki bir diğer akıl kurcalayan Kızlık Zarı Dikimi Doğumda Belli Olur Mu sorusuna geçelim. Tecrübeli bir jinekolog tarafından gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi doğum esnasında da belli olmaz.  Endişe etmenizi gerektiren bir durumla karşılaşmazsınız.  Kalıcı kızlık zarı dikiminde yapay bir zar oluşturulduğu için herhangi bir dikiş veya ameliyat izi olmaz. İşlem öncesinde kayıt tutulmadığı için siz dışında üçüncü şahıslarla bilgileriniz paylaşılmaz.     

Kızlık zarı dikimi işlemini yaptırmaya düşünüyorsanız eğer mutlaka bu konu hakkında tecrübeli ve deneyimli bir jinekologdan yardım almayı unutmayınız...