Eyüpsultan Kürtaj

Eyüpsultan Kürtaj ile planlanmayan gebeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Kanunlar tarafından belli koşullar altında sınırlandırılan kürtaj işlemi gebeliğe son verme operasyonu olarak anılmaktadır.  Rahim içindeki ceninin tahliye edilmesi, alınması olarak da tanımlayabileceğimiz kürtaj tıbbi bir müdahale olup ancak doktorlar tarafından steril ortamlarda gerçekleştirilmelidir.  

Kürtaj işlemini Kadın hastalıkları ve doğum alanında uzmanlığını almış jinekolog doktorlar gerçekleştirmektedir.  Doktor haricinde hijyenik  ve steril olmayan ortamlarda gerçekleştirilen kürtaj operasyonları sakıncalı ve risklidir.  Her ne kadar basit ve kolay bir müdahale olarak biliniyor olsa bile gerekli koşullar yerine getirilmediğinde hastanın sağlığını tehlikeye atabilmektedir.

Eyüpsultan Kürtaj operasyonları hastanın tercihine bağlı olarak genel veya lokal anestezi verilerek uygulanmaktadır.  Yasal süresinin aşılması durumunda kürtaj uygulanmazken bazı istisna durumları mevcuttur.  Doktorlardan oluşan kurulun kararıyla gebeliğin anne hayatını tehlikeye attığı sağlık sorunlarında kürtaj uygulanabilmektedir.  Anne adayının durumunun ciddiyetine bağlı olarak gebeliğin kaçıncı haftasında olduğu önemli değildir..