Avcılar Kürtaj

Avcılar Kürtaj yapan yerler arasında yer alan Kartal Kadın Doğum Kliniğimiz İstanbul'da en çok tercih edilen sağlık kuruluşlarından biridir.  Hastalarımıza sunmuş olduğumuz hizmet kalitesinin yanı sıra en iyi koşullarda tedavi olma imkanı sunuyoruz.  İstenmeyen gebeliği sonlandırma operasyonu olarak bilinen Kürtaj işlemi gebelik tahliyesi dışında rahim kalınlaşması ve düzensiz adet kanaması gibi hastalıklarda tanı koymak maksadıyla uygulanan bir yöntemdir. Kürtaj işlemi cerrahi müdahale kapsamına giren bir operasyon olması nedeniyle uzman jinekologlar tarafından tarafından steril koşulların sağlandığı hastane, sağlık merkezi ve muayenelerde gerçekleşmektedir. 

Avcılar Kürtaj yapan Kartal Kadın Doğum Kliniğimizde uzman doktorlarımız eşliğinde öncelikle ultrason muayenesi gerçekleştirilerek gebeliğin kaçıncı haftasında olduğu tespit edilmektedir.  Fetüsün rahim içerisindeki yerleşim yeri tam olarak saptandıktan sonrasında hasta yapılacak operasyon hakkında bilgilendirilmektedir. Hastanın onay vermesiyle birlikte kürtaj operasyonu steril ortamda kişiye özel ekipman ve cihazlarla uygulanmaktadır. 

Vakumlu kürtaj yöntemiyle hastanın işlem esnasında ağrı ve sızı duyması engellenmektedir.  Öncesinde hastaya lokal veya genel anestezi verilerek hastanın işlem sırasında rahatsız olması engellenir. Merkezimizde uygulanan gebelik sonlandırma, yasal süre akabinde 10 haftalık gebelikler de uygulanmaktadır.  Hasta mahremiyeti açısından merkezimize başvuran tüm hastalarımızın sağlık bilgileri tarafımızca korunarak 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır...