Perinoplasti - Perine Estetiği Nedir, Avantajlı Yönleri Nelerdir?

Vajinal estetiği bir diğer ismiyle genital estetiği kadınların cinsel bölgelerinde oluşan şekil bozukluklarını gidermeye yarayan cerrahi ve cerrahi dışı uygulamalardır. Tıbbın ve teknolojinin ortak ilerleyişiyle birlikte günümüzde genital estetik hastalar tarafından tercih edilen bir yöntem halini almıştır.  Vajina estetiği içerisinde yer alan Perinoplasti ameliyatı perine bölgesinde sonradan veya doğuştan oluşan deformitelerin onarılması ve normal bir görünüme kavuşabilmesi adına yapılmaktadır. Anüs ve vajina arasında bulunan bölgeye perine adı verilmektedir, fizyolojik nedenler veya doğumlar sonrasında perine bölgesinde şekil bozukları meydana gelebilir.  Normal doğum esnasında bebeğin daha rahat anne karnından çıkabilmesi adına kesi atılarak doğum sonrasında dikilmektedir. Doğum dikişlerinin sağlıklı bir şekilde iyileşmemesi kötü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olmaktadır.  

Sağlıklı ve normal bir perine bölgesi düz ve gergin olmaktadır, deformite olan perine bölgesinde kötü iyileşmiş dikiş izleri, cilt katlantıları ve kırışıklık vardır. Görülen bu sorunlar Perine estetiği ile giderilerek hastanın kendine olan özgüveni arttırılmaktadır. Görünüm olarak kötü olan ve cinsel yaşamı etkileyen perine deformasyonlarını Perinoplasti ameliyatı le kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Doğum sonrası vajina estetiği olarak da bilinen perinoplasti operasyonu vajina girişi ve anüs arasındaki cilt katlantılarının kesilerek alttaki kas dokusunun kuvvetlendirilmesiyle tamamlanmaktadır.

Operasyon esnasında vajinadaki açıklık giderilerek sıkılaştırılır ve estetik dikişler atılır. Perinoplasti işlemi genel veya epidural anestezi verilerek uygulanmaktadır. Aynı gün taburcu edilen hastada ilk gün şişlik görülmesi normal olarak karşılanmaktadır.  2-3 gün boyunca buz masajı uygulanması ve en az 4 hafta cinsel ilişkiden uzak durması tavsiye edilmektedir. Bölgenin antiseptik solüsyonla temizlenerek hijyenik tutulması önerilirken atılan estetik dikişler 2 ila 3 hafta içerisinde kendiliğinden erimektedir...