Bahçelievler Bebek Aldırma

Bahçelievler bebek aldırma ile planlanmayan, istenmeyen veya sağlık sorunları nedeniyle sonlandırılması gereken gebelikler uzman doktorlar tarafından sonlandırılmaktadır.  Ülkemizde kürtajın yasallaştırılmasıyla birlikte hastane, klinik ve sağlık kuruluşlarında hijyenik ortam ve özel cihazlarla gebelik sonlandırma operasyonu yapılmaktadır.  Halk arasında bebek aldırma olarak da bilinen kürtaj işlemi yurt dışında ve ülkemizde vakumlu aspirasyon tekniği ile yapılmaktadır. 

Kartal Kadın Doğum Merkezimizde uzman jinekologlar tarafından uygulanan kürtaj operasyonundan önce hastaya ultrason muayenesi yapılarak gebeliğin kaçıncı haftada olduğu belirlenir.  10 haftalık gebeliklere kadar Bahçelievler Bebek Aldırma işlemi uygulanabilirken, 10 haftalık gebelik süresini aşan hastalara kürtaj yapılmamaktadır.  

Evli kadınların kürtaj yaptırmak için eşlerinin onayı gerekirken 18 yaşını doldurmuş bayanlar kendi istekleri dahilinde kürtaj olabilirler. Anne adayının onayı olmaksızın yapılan kürtaj işlemi suç kategorisine girmektedir, yasalar tarafından belirlenen süre aşıldığında yapılan gebeliği sonlandırma işlemi suç olarak kabul edilerek cezaya tabidir. 

Psikolojik ve fizyolojik olarak kadınları korkutan kürtaj, basit bir operasyon olduğu gibi bu konuda uzmanlığı bulunan jinekologlar tarafında gerçekleştirilmediği sürece enfeksiyon  riski ortaya çıkabilmektedir. Bahçelievler Bebek Aldırma ile ilgili detaylı bilgi almak için kliniğimizin iletişim numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz...