Esnek Kızlık Zarı Nedir, Kızlık Zarının Esnek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı henüz cinsel ilişkiye girmemiş kadınların vajina içerisinde 2-3 cm geride zarımsı bir dokudur.  Fizyolojik bir yararı ve zararı bulunmayan bu doku ülkemizde dahil bazı toplumlarda saflık ve temizliği temsil etmektedir.  Bekaretin simgesi olarak bilinen kızlık zarı cinsel ilişki sırasında erkeğin kadın üreme organına girmesiyle yırtılarak kanar.  Bu kanama çoğunlukla bir iki damlayı geçmediği gibi sonraki cinsel ilişki deneyimlerinde bir daha kanamaya neden olmaz. Her kadında farklı bir yapıda bulunan kızlık zarının elastik yapıda olanı da mevcuttur.  

Bundan mütevellit Esnek Kızlık Zarı Nedir, Kızlık Zarının Esnek Olduğu Nasıl Anlaşılır soruları internette çokça aratılan sorulardan birkaçıdır.  Elastik veyahut esnek kızlık zarı cinsel ilişki sırasında bozulmayabilir, yapılan araştırmalarda her 100 kadından 25'in de esnek kızlık zarı bulunduğunu göstermektedir. Normal kızlık zarının ortasında bir açıklık bulunmaktadır, elastik kızlık zarında ise bu açıklık daha fazladır. 

Kızlık zarının aşırı esnek olması durumunda cinsel ilişki sonrasında eski haline dönerek yırtılmadığı ve kanamanın gelmediği görülür. Yarı esnek ve geçirgen bir yapıya sahip olan kızlık zarının esnek olup olmadığı ancak yapılacak olan jinekolojik muayene sayesinde tespit edilebilir. 

Esnek Kızlık Zarı Nedir, Kızlık Zarının Esnek Olduğu Nasıl Anlaşılır sorusunu soran kadınlar maalesef ki bunu kendileri fark edemezler.  Ancak şunu belirtmeliyiz ki tüm kızlık zarları ilk cinsel ilişkide kanamayabilir. Esnek kızlık zarının yırtılmayarak penisin geçişine izin vererek eski halini almasına duhule musait denmektedir. 

Cinsel ilişki sorasında kanamanın gelmediği durumlarda şüphelerin giderilmesi, çiftlerin konu hakkında doğru cevabı bulabilmesi, Esnek Kızlık Zarı Nedir, Kızlık Zarının Esnek Olduğu Nasıl Anlaşılır kısmında uzman bir doktora başvurması gerekmektedir...