Ataşehir Jinekolog

Kadın üreme sağlığına ve bedenine odaklanan, kadın hastalıklarıyla ilgilenen tıp dalı jinekolojidir.  Ataşehir Jinekolog, kadın sağlığı ve ve hastalıklarını inceleyen jinekoloji uzmanlarına verilen isimdir. Jinekoloji alanında eğitim alan uzmanlar kadın hastalıkları, jinekolojik onkoloji, cinsel problemler ve hastalıklar, kısırlık gibi konularla ilgilenirler.  Aldıkları eğitim ve tecrübelerinin yanı sıra jinekolog doktorları kendi alanlarında farklı dallarda hizmet verebilirler. 

Ataşehir Jinekolog doktorlarının uzmanlaştıkları alanlar; yumurtalıklar, rahim ağzı, uterus, fallop tüpleri vajina, vulva ve kadın üreme sistemidir.  Kadınların karşılaşmış oldukları adet sorunları, menopoz, kısırlık ve cinsellik problemleriyle de ilgilenerek hastalıkların teşhisi ve tedavisi üzerinde çalışırlar.

Ataşehir Jinekolog aynı zamanda kadın doğum uzmanlarıdır.  Tüp bebek, gebelik takibi ve doğum gibi süreçlerde anne adayı ve bebeğin sağlığıyla ilgilenmektedir.  Jinkolog uzmanlarının bakmış olduğu hastalıklar;

- Rahim ağzı hastalıkları 

- Adet sorunları 

- Vajinal akıntılar 

- Kürtaj 

- Dış gebelik 

- Yumurtalık hastalıkları 

- Genital estetik 

- Tüp bebek 

- Rahim hastalıkları