Silivri Kürtaj

Silivri Kürtaj günümüz insanının hala korku ve endişe ile baktığı bir konudur. Halk arasında kulaktan kulağa söylenenlerinin aksine gelişen teknoloji ve modern tıp sayesinde son derece basit bir operasyon halini almıştır.  Öyle ki kürtaj işlemi yaptıran kişiler günlük hayatına hemen devam edebildiği gibi ertesi gün iş hayatına dönebilmektedir. 

Silivri Kürtaj operasyonu sadece gebeliği sonlandırmak için yapılmaz.  Rahim kalınlaşması, miyom, düzensiz adet yaşayan, rahim içinde tümör bulunan hastalara tanı ve tedavi amaçlı uygulanabilmektedir. Gebeliği sonlandırmak isteyen hastalar içinse 10 haftalık yasal süreyi aşmayanlar için uygulanabilmektedir. 

Kürtajı yapan doktorun bu konu hakkında eğitim almasıyla birlikte tecrübesi de önemlidir.  Sağlık kuruluşları dışarısında doktor olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen kürtaj işlemi sonrasında bazı riskler peyda olmaktadır.  Bunlardan birisi rahim duvarının delinmesidir. Kadın hasta açısından çok büyük tehlike oluşturmasa da karnın içinde oluşan kanama başka sağlık sorunlarının baş göstermesine neden olur. 

Sağlığınızı riske atmadan güvenilir ve hijyenik bir ortamda uzman doktorlar tarafından hizmet almak istiyorsanız Kartal Kadın Doğum Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz...