Adalar Kürtaj

Adalar Kürtaj hakkında tüm merak ettiklerinizi kısaca yanıtlamak, aklınıza takılan soruları aydınlatmak istiyoruz. Genel anlamda kürtaj istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılan cerrahi müdahaledir.  Gebelik sonlandırma haricinde bazı hastalıklara tanı koymak maksadıyla parça almak için yapılabilir. Günümüzde en sık yapılan işlemlerinden biri olan kürtaj, oldukça basit bir operasyondur.  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kürtaj işlemleri ağrısız ve acısız olarak yapılabilmektedir. 

Cerrahi müdahale olarak geçse de teknolojinin ilerlemesiyle birlikte modern ekipmanlar sayesinde vakumlu kürtaj tekniği oldukça pratik ve en az hasar veren yöntemdir. Dakikalar içinde yapılan işlem sonrasında hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Adalar Kürtaj, uzman bir doktor tarafından steril alet ve ekipmanlarla hijyenik bir ortamda gerçekleştirildiğinde riski bulunmayan bir operasyondur.

Kürtaj sonrasında kişi ilerleyen dönemlerde isterse yeniden hamile kalabilir, işlem sonrasında hastanın adete benzer az bir kanama yaşaması normal olarak nitelendirilir. Ülkemizde belirlenen kanunlara istinaden kürtaj işlemi en geç 10. haftaya kadar yapılabilmektedir.  Kartal Kadın Doğum Merkezimiz bebek aldırma konusunda sizlere en güvenilir hizmeti vermeye devam etmektedir...