Kızlık Zarı Dikimi Yapan Hastaneler

Kızlık Zarı Dikimi Yapan Hastaneler ve kızlık zarı dikimi hakkında bu yazımızda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarınız bulacaksınız.  Tibbi yönden sağlığa olan faydası henüz bilinmeyen ancak bazı toplumlar tarafından oldukça önemsenen kızlık zarı ilk cinsel ilişkiye girildiğinde bozulmaktadır. Ülkemizde sosyal anlamı büyük olan kızlık zarının bozulması halinde kızlık zarı cerrahi müdahale ile eski haline getirilebilir.  Kızlık zarı dikiminin onarılması mümkündür, belli bir süre geçilmesi halinde jinekolojik muayene sırasında bile işlemin yapıldığı fark edilememektedir. Tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığı müddetçe kızlık zarı onarımı riski bulunmayan acısız bir operasyondur.  

Kızlık Zarı Dikimi Yapan Hastaneler de kızlık zarı operasyonu ayrı iki yöntem ile yapılmaktadır.  Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan bu iki yöntemle ilk cinsel ilişki sırasında vajinadan kan gelmektedir. Bu iki operasyonun birbirinden farkı kalıcık süreleridir.  Geçici kızlık zarı onarımı düğünden önce tercih edilen bir hafta içinde dikişlerin eriyerek eski haline dönmesidir. Kalıcı kızlık zarı onarımında ise yapay bir kızlık zarı oluşturulmaktadır cinsel ilişki gerçekleşmediği sürece zar kalıcılığını korur. 

Flep operasyonuyla yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi ilk geceyi taklit eden kanamanın oluşması adına vajinanın iç kısmından doku alınarak yapılan bir uygulamadır. Flep dokusu yan duvarlara dikilerek cinsel ilişki sırasında kanamanın oluşması sağlanır. Kızlık Zarı Dikimi Yapan Hastaneler de ayrıca mikrocerrahi ile kızlık zarı onarımı da yapılmaktadır. Bu işlem sırasında vajina genişlemiş ise daraltma da yapılmaktadır. 

Başarı oranı daha yüksek olan mikrocerrahi yönteminde iyileşme süresi kısa olduğu gibi daha güvenli bir operasyondur. İşlemden önce bölgesel olarak uyuşturularak operasyon ortalama 15 dakika sürmektedir. Hasta işlem sırasında herhangi bir acı ve ağrı duymamaktadır. Hasta işlemden bir gün sonra normal yaşantısına dönebilir ancak kişisel temizliğine dikkat etmesini tavsiye edilir...