Genital Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu yazımızda Genital Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular hakkında derleme yanıtları sizler için birleştirerek merak ettiklerinizi yanıtlamak istedik. Son yılların en çok başvurulan operasyonların başında gelen genital estetik doğru teknik ve uzman bir hekim tarafından yapıldığında kişinin fiziksel ve psikolojik olarak kendini mutlu hissetmesini sağlamaktadır. Doğuştan veya doğum sonrası oluşabilen genital bölgedeki kusurlar kadınların kendisini kötü hissetmesine ve cinsel anlamda çekinti duymalarına neden olmaktadır.  Vajina bölgesinde ve perine bölgesinde yapılan tıbbi uygulamaları kapsayan genital estetik operasyonlarının birçok çeşidi mevcuttur.  Hastanın sağlık durumu ve ihtiyacına göre uzman doktor tarafından uygulanacak olan teknik belirlenir. 

Genital Estetik Hakkında Sık Sorulan Soruların başında gelen ilk soru operasyonların sonunda normal doğum yapılabilir midir? Vajina daraltıma ve perine düzeltme operasyonları sonrasında hasta normal doğum yapabilmektedir lakin bebeğin beklenenden daha iri ve kilolu olması halinde sezaryen tercih edilmektedir.  

Normal doğum sonrasında vajinoplasti ameliyatı hemen yapılabilir mi? Doğum sonrasında hastanın kendini toparlayabilmesi ve ödemlerin tam olarak atılabilmesi halinde 3 ay sonrasında vajinoplasti ameliyatı yapılabilmektedir.  Operasyon için en uygun tarih uzman doktorunuz tarafından size iletilecektir. 

Genital Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular arasında yer alan normalden büyük olan klitoris küçültülebilir mi, en sık merak edilen sorulardan biridir. İç dudaklarda büyüme ve sarklamanın yanı sıra klitorisin büyüklüğü labioplasti ameliyatlarıyla düzeltilebilmektedir. Klitoris üzerinde tıraşlama yapılan klitorohudoplasti tekniği ile bu kusur onarılarak kişinin fiziksel olarak normal bir görünüme sahip olması amaçlanır...