Kürtaj Merkezleri

Kürtaj Merkezleri arasında yer alan Kartal Kadın Doğum Merkezimiz, kadınların sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmeleri adına hizmet vermektedir. Kürtaj işlemi tamamıyla hastanın rızası ve onayıyla gerçekleşen bir operasyondur. Kliniğimizde kürtaj operasyonları gizli yapılmakta, işlem hakkında 3. kişilere kesinlikle bilgi verilmemektedir. 18 yaşını doldurmuş bayan hastalarımızın onay belgesini imzalaması akabinde işlem tarihi planlanmaktadır.  18 yaşını doldurmuş evli bayan hastalarımızın eşinin de onay belgesi gerekmektedir.  

Kürtaj işlemi yaptırmak isteyen hastalarımızın kan gruplarını bilmesi gerekmektedir.  Negatif kan grubuna sahip olan hastalarımızın yanında kan uyumu olan bir refakatçiyle gelmeleri rica olunur.  Kan uyuşmazlığı söz konusu olduğunda kürtaj operasyonu sonrasında hastalarımıza kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmaktadır. 

Kürtajı takiben kadın hastalarımız gün içinde klinikten ayrılarak kısa bir istirahat sonrasında iş başı yapabilir. Bebek aldırma işlemi sonrasında hastalarda adet kanamasına benzeyen lekelenmeler ve hafif ağrı görülebilmektedir. Yoğun bir kanama görülmediği müddetçe endişelenecek bir durum söz konusu değildir....