Genel Anesteziyle Kürtaj

Genel Anesteziyle Kürtaj operasyonu en çok merak edilen ve sorulan sorulardan biridir. Gebeliği sonlandırma işlemi olarak bilinen kürtaj operasyonlarında hastanın acı ve ağrı duymaması adına anestezi verilmektedir. Anestezi verilmeden hastanın hamileliği sonlandırılamaz.  Kürtaj operasyonu için iki tür anestezi verilmektedir bunlar; genel anestezi ve lokal anestezidir.  Kürtaj yapılacak olan hastaya hangi anestezi biçiminin uygulanacağı tıbbı durumu değerlendirilerek doktorun öngörüsüyle kararlaştırılmaktadır. 

Hamileliği sonlandırmak isteyen çoğu hasta Genel Anesteziyle Kürtaj işlemini tercih etmektedir. Bu sayede hasta işlemin nasıl yapıldığını görmediği gibi acı ve ağrı da duymamaktadır. İşlem öncesi hastanın tıbbı sağlık durumunun genel anesteziye uygun olup olmadığı bazı testler yapılarak öğrenilir.  Kürtaj operasyonu başlamadan önce anestezi uzmanı tarafından hasta uyutularak gebeliği sonlandırma işlemi uzman doktor tarafından yapılır.

Genel Anesteziyle Kürtaj hastane ortamında yapıldığı gibi 10. hafta gebeliği dolduran kadınlarda uygulanması yasaktır. Kürtaj sonrasında hasta dinlenmesi için odaya alınırken gerekli müşahede süresi sonrasında taburcu edilir...