Zorunlu Gebelik Sonlandırma

Zorunlu Gebelik Sonlandırma ne yazık ki istenmeyen bir durumdur.  Gebelik sırasında kalıtsal veya başka nedenlerle bebekte ortaya çıkan sakatlık durumu veya hastalık nedeniyle kürtaj uygulanabilir. Gebelik durumunun anne adayının hayatını tehlikeye sokması da kürtaj operasyonunun gerçekleşmesine neden olan sebeplerden biridir. Bebeğin veya anne adına hayati risk söz konusu olduğunda ebeveynlerin izniyle birlikte kuruldan çıkacak olan kararla birlikte kürtaj işlemi uygulanabilmektedir. 

Zorunlu Gebelik Sonlandırma da tıbbi gerekçeler söz konusu olduğu için yasal süre sınırı bulunmaktadır.  Hastanın sağlık durumuna göre doktorlardan oluşan kurulun vereceği kararla birlikte onayla birlikte kürtajın ne zaman yapılacağı belirlenmektedir. 

Kartal Kadın Doğum Merkezi olarak isteğe bağlı kürtaj, zorunlu gebelik sonlandırma hizmetlerimizde önceliğimizi hastalarımızın sağlıkları üzerine odaklamaktayız.  Gebelik sonlandırma tıbbi steril ortamlarda uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmediğinde hastanın hayati riske girmektedir.  Bu sebeple kürtaj işlemi yaptıracağınız sağlık kuruluşlarını ve merkezleri seçerken özen göstermeli, enfeksiyon riski oluşturacak mekanlardan uzak durmalısınız...