Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur?

Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur, kürtaj operasyonu güvenli midir sorularınıza net cevaplar vererek aklınızdaki çelişkileri ortadan kaldırmak istiyoruz.  Öncelikle kürtaj işlemi gebeliğin sonlandırılmasında kullanılan bir yöntem olduğu gibi rahimden parça alınarak hastalık tanısı içinde başvurulan bir yöntemdir. Gebelik sonlandırma ve bebek aldırma olarak halk arasında bilinen kürtaj ancak 10 haftalık gebelik süresini geçmeyen hamileliklerde uygulanmaktadır. 

Kürtaj işlemi uzman jinekologlar tarafından hastane, klinikler ve doktor muayenelerinde hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmelidir.  Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur sorusunun cevabı öncelikle steril bir mekanda işinin ehli uzmanlar tarafından yapıldığında güvenli ve basit bir operasyondur.  Sağlığı tehdit eden hijyenik olmayan ortamlarda, doktor olmayan kişiler tarafından yapıldığında hastanın sağlığı ciddi olarak kötü etkilenebilir. 

Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur; kürtaj sonrası kanamanın az olması ve hastanın şiddetli ağrılarla karşılaşmaması diyebiliriz.  Başarılı bir kürtaj operasyonu sonrasında hasta günlük hayatına hemen dönebilirken, enfeksiyon riskinin en aza indirgenmesi önemli bir husustur. Aksi taktirde hastada git gide sıklaşan ağrılar, yüksek ateş, artan kanama, vajinadan kötü kokulu akıntı gelmesi görülebilir.