Kürtaj Ne Zaman Yapılır?

Kürtaj Ne Zaman Yapılır, kürtaj süresi var mıdır sorularını yanıtlayarak aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamak istiyoruz.  Gebelik sonlandırmak için yapılan kürtaj işlemi yasal sınırlamayla birlikte 10 haftalık gebeliklerde yapılmaktadır.  Bu süreyi aşan hamileliklerde fetüsün yaşam hakkı doğması nedeniyle kürtaj yapılmamaktadır.  Bazı hastalar kürtaj kararı alma konusunda geç davranabilirler hele ki gebeliği hesaplama konusunda yanılabilirler. 

Uzman jinekologlara göre Kürtaj Ne Zaman Yapılır sorusunun en doğru cevabı 5. ve 6. haftalardır. İstenmeyen gebeliğin sonlandırılmasından önce kişilerin gebelik hesaplama takviminden hamileliğinin süresini öğrenmelisiniz. Erken haftalarda yapılan kürtaj operasyonu hastanın kendini toparlamasını kolaylaştırır. 10 haftalık gebelik süresinin dolmasına rağmen kürtaj yapan hekim ve hastaya ağır cezalar verilmektedir.  

Kartal Kadın Doğum Merkezimizde gerçekleştirilen kürtaj işlemleri gizlilik esasına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.  Kürtaj Ne Zaman Yapılır, güvenli midir benzeri sorularınız için bizlere ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz...