7 Haftalık Kürtaj

İstenmeyen veya normal seyrinde ilerlemeyen hamilelikte gebeliğin sonlandırma işlemine Kürtaj ismi verilmektedir.  Tıbbi tahliye işlemi olan kürtaj işlemi ülkemizde 10 haftalık gebeliğe kadar yasal olarak uygulanmaktadır. 7 Haftalık Kürtaj hizmeti veren Kartal Kadın Doğum Merkezimiz uluslararası hijyen koşullarına tam uyum göstererek hastalarımızın sağlığını ön planda tutmaktayız. Jinekolojide çeşitli nedenlerle kürtaj operasyonlarına yer verilmektedir. 

Kliniğimizde istenmeyen gebeliğin sonlandırılması, anne karnında kalp atışı duran fetüsün alınması, yoğun adet kanaması  ve tedavisi, rahim içinde sıvı birikmesi, rahim duvarının kalınlaşması ve rahim içerisinde şüphe edilen kitlemin teşhisi amaçlı uygulanan bir yöntemdir. 

Rahim sağlığına minimum düzeyde zarar veren vakum kürtaj uygulaması diğer yöntemlere nazaran en ağrısız ve sızısız tekniktir. 1983 yılından bu yana ülkemizde kürtajın yasallaştırılmasıyla birlikte Kliğimizde vakumlu kürtaj operasyonu en sağlıklı şekilde gelişmiş tıbbi cihazlar ve uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır...