Kürtaj Yapan Doktorlar

Kürtaj Yapan Doktorlar gebeliğin sonlandırma işlemini yapan Jinekoloji uzmanlarıdır. Gebeliği tahliye, bebek aldırma olarak adlandırılan kürtaj operasyonu aslına bakarsanız rahim içinin temizlenmesidir. Kartal Kadın Doğum Merkezimizde hastalarımızın gizliliğine önem vererek güvenilir bir hizmet almalarını sağlıyoruz.  Bizler için önemli olan kadınlarımızın daha sağlıklı olması ve kaliteli hizmet almalıdır.  

Tamamen steril ortamlarda modern tekniklerin kullanıldığı kürtaj işleminde kullanılan malzemeler kişiye özel olmaktadır.  Kazıma yöntemi yerine hastalarımızın daha az ağrı ve sızı duymasını sağlayan vakumlu kürtaj yöntemi tercih edilmektedir. Kürtaj Yapan Doktorlar öncelikle hastanın ultrasonlu muayenesini gerçekleştirerek planlama yaparak kürtaj için tarih belirlemektedir. Kliniğimizde son derece güvenli bir şekilde gerçekleştirilen kürtaj operasyonu isteğe bağlı genel anestezi veya lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. 

Kürtaj sonrasında tekrardan hamile kalabilirsiniz, kürtaj operasyonu sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek bir işlem değildir. İşlem sonrasında doktorunuzun önerdiği antibiyotik ve ağrı kesicileri düzenli olarak kullanmalısınız.  6-10 hafta arasında ilk adetinizi görebilirsiniz. Operasyon sonrası 3-5 gün arası aralıklı kanama görmeniz normal bulgular arasındadır...