Bahçelievler Kürtaj

Bahçelievler Kürtaj halk arasında bilinen adıyla bebek aldırma operasyonu ülkemizde 1983 yılından bu yana bir şekilde uygulanmaktadır. Kürtaj işlemi sanıldığı kadar acı ve sızı veren büyük bir ameliyat olmadığı gibi hastalar günlük aktivitelerine işlemi takriben ertesi gün başlayabilmektedir.  Gebelik sonlandırma işlemi Kartal Kadın Doğum Merkezimizde tüm dünyanın tercih ettiği vakumlu kürtaj yöntemiyle yapılmaktadır.

 Rahim içerisine tutunmuş ve cenin aşamasına geçen bebeğin her hasta için özel olarak kullanılan farklı boyutlardaki kanüller yardımıyla aspirasyon edilmesiyle gebeliğe son verilmektedir. Kürtaj farklı sebeplerden uygulanabilmektedir, istenmeyen gebelik durumlarında veya sağlık sorunları nedeniyle anne adayının hayati risk altında olması gebeliğin sonlandırılmasını gerektirebilir.  Rahim kalınlaşması, rahim içinde oluşan tümörler ve düzensiz ve aşırı kanama gibi sağlık durumlarında tanı ve tedavi amaçlı kürtaj uygulamasına başvurulmaktadır.

Bahçelievler Kürtaj yapan yerler arasında en iyi hizmeti veren Kartal Kadın Doğum Merkezimiz, hijyenik koşulları ve uzman doktorları ile sağlığınız için faaliyet göstermeye devam etmektedir.  Bizimle iletişime geçerek kürtaj hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, kliniğimizi gezebilirsiniz...