Esenler Kürtaj

Esenler Kürtaj yapan yerler arasında bulunan Kartal Kadın Doğum Merkezi, gebelik sonlandırma operasyonunu ağrı ve sızı olmaksızın gerçekleştirmektedir. Rahim içinde yer alan ceninin alınması, tahliye edilmesi anlamına gelen kürtaj işlemi ülkemizde yasaldır.  Bir dönem yasaklanan kürtaj operasyonları 1987 yılından bu yana yasal olmakla birlikte belirli koşullar altında hastaneler, muayeneler ve klinikler de doktorlar tarafından yapılmaktadır 10 haftalık gebeliklere kadar uygulanan kürtaj işlemi günümüzde vakumlu kürtaj tekniği ile uygulanmaktadır.  

Eski yöntemlere nazaran ağrısız ve acısız olan bu işlemde minimum düzeyde risk bulunmaktadır. Bilinenin aksine kürtaj işlemi sadece gebeliği sonlandırmak için uygulanmaz.  Rahim içinden materyal alımı ve tedavisi amacıyla doktor kararıyla uygulanmaktadır. Miyom, kist ve rahim kalınlaşması gibi hastalıklarda tedavi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. 

Cerrahi bir operasyon olan kürtaj, ancak doktor tarafından steril ortamlarda modern cihazlarla gerçekleştirilmelidir.  Esenler Kürtaj yaptırmak isteyen hastalarımız yasal süreyi doldurmadan kliniğimize gelerek gebeliği sonlandırma işlemi talep edebilirler. Kliniğimizde hasta bilgileri saklı tutularak başka kişilerle paylaşılmamaktadır..