Kızlık Zarı Dikimi Yapan Yerler

Kızlık Zarı Dikimi Yapan Yerler arasında yer alan Kartal Kadın Doğum Merkezi hastaları için en steril ortamı hazırlayarak, hijyen kurallarına birebir uymaktadır.  Cinsel ilişki yolluyla kızlık zarının bozulması kadınların bekaretini kaybetmelerine neden olmaktadır.  Sağlık açısından bekaretin bozulmasının hiçbir sakıncası olmamasının yanı sıra toplum açısından yüklenen geleneksel bakış açısıyla psikolojik olarak kadınları rahatsız edebilmektedir. Kızlık zarı dikimi operasyonu daha çok günümüzde evlenmek üzere olan kadınlar tarafından talep edilmektedir.  Tıbbi yönden hiç bir gerekçesi olmayan kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere iki yöntem ile yapılmaktadır.  

İstanbul ve çevre illerde Kızlık Zarı Dikimi Yapan Yerler araştırıldığında ilk öne çıkan klinik Kartal Kadın Doğum merkezidir. İşlem genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilirken, hasta istemiyle genel anestezi verilerek de uygulanmaktadır. Vajinanın uyuşturulmasıyla başlayan operasyonun amacı cinsel ilişki esnasında kan gelmesidir.  Kızlık zarı dikimi operasyonunda kızlık zarı tamamen eski haline getirilemez. Hasta geçici kızlık zarı dikimi işlemini tercih ettiğinde cinsel ilişkiden 3 gün ile 1 hafta öncesinde işlem gerçekleştirilir.  Geçici kızlık zarı onarımı kalıcı bir operasyon değildir, kullanılan dikişler vücutta eriyerek eski haline dönmektedir. 

Kızlık Zarı Dikimi Yapan Yerler arasında yer alan kliniğimizde kalıcı kızlık zarı dikimi onarımı da yapılmaktadır.  Diğer yönteme kıyasla kalıcı olmakla birlikte cinsel ilişki meydana gelene kadar mevcudiyetini koruyarak cinsel ilişki yaşandığında kanama görülür. İşlemin üzerinden bir ay geçtikten sonra jinekolojik muayene yapılsa dahi kızlık zarının onarıldığı belli olmamaktadır.  

Kalıcı kızlık zarı onarımında hastaya genel anestezi verilerek vajinanın iç kısmından doku alınmaktadır.  Flep yöntemiyle yapay bir kızlık zarı oluşturularak cinsel ilişki sırasında kan gelmesi amaçlanır.  Oldukça basit olan operasyonun başarı oranı yüksektir...