Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ve geçici kızlık zarı halk arasında genellikle birbirine karıştırılan bir operasyondur.  Genel anlamda bakıldığında iki işlem sonrasında da cinsel ilişki esnasında kanama görülür.  Geçici kızlık zarı dikimi genellikle düğünden ve cinsel ilişkiden bir hafta sonra yapılmaktadır.  Kalıcı bir işlem olmadığı için bir hafta içinde zar eski haline döner.  Geçici kızlık zarı dikimine kısa süreli işlem denilmektedir.  

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ise kalıcı işlem olarak görülmektedir, cinsel ilişkiye ne zaman girilirse ancak o zaman kanama gelmektedir. Kalıcı işlem cerrahi operasyonla yapıldığı gibi vajinadan üçgen şeklinde doku alınmaktadır.  Vajinanın üst duvarına dikilen doku sayesinde kızlık zarı kalıcı hale gelmektedir.  Bu yönteme flep operasyonu denilir, cinsel ilişki esnasında %100 kan gelmektedir. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi sonrasında operasyonun başarısızlıkla sonuçlanması bölgenin enfeksiyon kapmasıyla ortaya çıkmaktadır. Vajina içi bakteri kolonizasyonu flepin tutmamasına neden olabilmektedir. Flep yönteminin dışında mikrocerrahi operasyonuyla yırtılan kızlık zarının kenarları yeniden birleştirilebilmektedir. Özel bir teknik ve itina isteyen bu yöntem uzman bir doktor tarafından yapıldığı sürece başarı oranı yüksektir...