Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Son yılların en çok araştırılan ve merak edilen konularından biri olan genital estetik, son derece normal ve ihtiyaç halinde yapılması gereken operasyonlar bütünüdür.  Genital Estetik Kimlere Yapılır, operasyonlar acılı mıdır sorularına kısa ve net yanıtlar vermek istiyoruz. Tüm dünyada yapılan estetik operasyonların amacı estetik bir görünüme sahip olmanın yanı sıra fonksiyonunu yitiren bazı uzuvların işlevlerini yeniden kazanmasını sağlamaktır. Genel kanıya göre estetik ameliyatların sadece kadınlara uygulandığı inanışı tamamen yanlış olup, kadın ve erkekler olmak üzere her iki cinsiyete uygulanmaktadır. Dış görüntüsünden memnuniyet duymayan her insan estetik operasyon geçirerek daha güzel bir görünüme kavuşmayı hak eder.  

Genital Estetik Kimlere Yapılır sorusuna geri döndüğümüzde öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, bu  tarz operasyonlara genellikle kadın hastalar rağbet göstermektedir. Bunun nedeni ise doğum sonrasında oluşan şekil bozukluklarıyla birlikte yaşın ilerlemesiyle birlikte vajinada görülen deformasyonlardır.  Kadın hastaların kendisine olan özgüvenini kıran bu deformasyonlar cinsellikten kaçınmalarına da sebep olmaktadır.  Utanılacak bir durum olmadığı gibi vajina bölgesinde oluşan veya var olan tüm bu şekil bozuklukları genital estetik operasyonlarıyla onarılarak düzeltilmektedir.

Genital yapıyı oluşturan bölümler de meydana gelmiş simetrik şekil bozuklukları, vajinadaki sarkma ve genişleme uzman doktorlar tarafından ameliyat ile giderilebilir. Peki Genital Estetik Kimlere Yapılır, kimler bu operasyona ihtiyaç duyar diyorsanız hemen aşağıda maddeler halinde belirtelim.

  • Doğum sonrası oluşan yırtılma izleri
  • İç  ve dış dudaklarda görülen orantısız görünüm
  • Vajina da kararma 
  • Genişlemiş vajina 
  • İlişki esnasında vaijnadan ses gelme
  • Klitorisin normalden  büyük olması
  • Cinsel ilişki esnasında haz alamama