Fatih Kürtaj

Fatih Kürtaj yaptırmak istiyorsunuz ancak aklınıza birçok soru takılıyor ve endişeleniyorsanız hemen yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.  Öncelikle çoğunluğun bebek aldırmak olarak bildiği kürtaj işleminin rahim içinin temizlenmesi operasyonu olduğunu belirtelim.  Kürtaj operasyonları gebeliği sonlandırmanın yanı sıra rahim içinden materyal alımı, miyom tedavisi amaçlı da uygulanmaktadır. Hastanın tercihine göre lokal ve genel anestezi verilerek operasyon yapılmaktadır.  Ancak hastanın konforu ve psikolojisi düşünülürse sedasyon anesteziyi tavsiye ediyoruz.

Steril ortamlarda modern ekipmanlarla uzman bir doktor tarafından yapılan bebek aldırma operasyonu çok düşük riskler taşımaktadır.  Günümüzde sıklıkla vakumlu kürtaj yöntemi tercih edilmektedir,  hastalar ve doktorlar açısından basit ve ağrısız bir tekniktir. Dezenfekte edilen rahim ağzı, plastik kanüllerin yardımı ile vakumlu aspirasyon yapılarak cenin alınır.  Rahim içi temizlendiğinde  tekrar dezenfekte edilerek operasyon bitirilir.  Ortalama 10 ile 15 dakika süren işlem sonrasında hastaya ağrı kesici yapılır.  

Fatih Kürtaj sonrasında hastanın uyanması beklenerek dinlenmesi için ayrı bir odaya alınır.  Kürtaj sonrasında hasta genel olarak yarım saat içinde taburcu edilebilecek kadar durumda olmaktadır...