Evlilik Dışı Kürtaj

Evlilik Dışı Kürtaj operasyonunun yasal olup olmadığı günümüzde halen daha merak edilen bir sorudur.  18 yaşını dolduran bekar kadınların isteğe bağlı kürtaj işlemi için kimsenin onayına ihtiyacı yoktur.  18 yaşını doldurmuş evli kadınlarda ise kürtaj için babanın da onay vermesi beklenir. Kısacası reşit olan bekar bir kadının kürtaj olup olmayacağı tamamıyla kendi kararıdır, kürtaj için evlilik şartı aranmamaktadır.

10 haftalık üzerinde olan gebeliklerde kürtajın yapılması yasal değildir, bebeği veya anne adayını etkileyen ciddi bir sağlık problemi ortaya çıktığında kurulun onay vermesi halinde kürtaj yapılmaktadır. Kartal Kadın Doğum Merkezimizde kürtaj işlemi tamamen gizli olarak yapılmakta, 3. kişilerle bilgi paylaşımı kesinlikle yapılmamaktadır. Kliniğimizde gizlilikten endişe duymadan kürtaj işlemi talep edebilir, aklınıza takılan soruları bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kliniğimizde vakumlu aspirasyon işlemi uygulanmakta olup, uzman doktorlarımız ve ekibimiz sayesinde kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Ağrı acı hissetmeden istenmeyen gebeliği sonlandırabilir, kürtaj fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz...