Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Daha önceki yazımızda Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi hakkında detaylı bilgilere yer vermiştik. Bu yazımızda Geçici Kızlık Zarı Dikimi hakkında tüm merak edilenleri açıklayacağız. Öncelikle kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi operasyonları mutlaka steril ortamlarda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.  Aksi taktirde enfeksiyon ve yanlış müdahale sonrası kişinin sağlık durumu olumsuz etkilenebilir.  

Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonlarında hastadan kesi alınırken, Geçici Kızlık Zarı Dikimi operasyonlarda hastadan kesi alınmaz. Cinsel ilişkiden bir hafta önce yapılması tavsiye edilmektedir çünkü müdahale sırasında kullanılan dikişler vücut içerisinde erimektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi uzun süre dayanan bir yapıya sahip olmasına rağmen geçici kızlık zarı dikimi, kalan kızlık zarı dokusunun arkasına atılan gizli dikişlerle yapılmaktadır. Vajina girişi operasyonda daraltılarak cinsel ilişki esnasında kan gelmesi amaçlanmaktadır.

Operasyonun başarısı açısından cerrahi müdahaleyi yapacak olan doktorun tecrübesi ve deneyimi oldukça önemlidir.  Kartal Kadın Doğum Merkezimizde gerçekleştirilen Geçici Kızlık Zarı Dikimi işlemi tamamen gizli ve hijyenik olarak yapılmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi sonrasında hasta gündelik hayatına devam edebilir, antibiyotik kullanmasına gerek yoktur. İşlem sonrasında hafif ağrı görülmesi ve genital bölgede gerginlik hissedilmesi normaldir.