Gaziosmanpaşa Kürtaj

Gaziosmanpaşa Kürtaj hakkında araştırma yapıyorsanız tüm merak ettiklerinizi tek bir yazıda bulabileceksiniz. Kürtaj işlemi yani gebeliği sonlandırma işlemi çok uzun yıllardır uygulanan bir tekniktir.  İlkel dönemlerden modern zamana kadar her daim insanların hayatında olmuştur.  Yakın bir tarihte kazıma yöntemiyle yapılan kürtaj işlemi tıbbın gelişmesiyle birlikte vakumlu kürtaj tekniği ile yapılmaya başlanmıştır.  Kazıma yönteminin neden olduğu hasarların aksine vakumlu kürtaj da minimum risk bulunduğu gibi hastanın kendisini daha konforlu hissetmesine neden olmaktadır.

Plastik enjektörlerle gerçekleştirilen işlemde küret adı verilen aletlerle son olarak rahim içinde parça kalıp kalmadığı kontrol edilir. İşlemin akabinde hastaya ağrı kesici verilir ve kendisine gelmesi beklenir. Oldukça kolay bir operasyon olan kürtaj ameliyat değildir ancak uzman doktor tarafından yapılması gereken tıbbi bir müdahaledir.  Hastanın sağlığı açısından hijyenik ortamlarda, kürtaj konusunda tecrübesi olmayan kişiler tarafından uygulandığında rahim içinde parça kalma ve enfeksiyon riskleri ortaya çıkabilir. 

Gaziosmanpaşa Kürtaj için aradığınız İstanbul'un en iyi hizmet veren kliniği Kartal Kadın Doğum Merkezimizde güler yüz ve gerçek sağlık hizmetini alabilirsiniz.  Hastalarımızın sağlığını önemsiyor, onlar için özenle çalışmaya devam ediyoruz...