Gizli Kürtaj

  Gizli Kürtaj, gebeliğini sonlandırmak isteyen kadınların büyük bir bölümünün işlemi yaptırdıklarının bilinmemesini istedikleri için ortaya çıkmış bir kavramdır. Ülkemizde yaşanan toplum baskısı ve geleneksel inanış tarzı bazı kadınların kürtaj operasyonunu çevresinden gizleyerek bebek aldırmasına sebep olmaktadır. Yasal olarak 10. haftayı geçmeyen gebelikler de kürtajın yapılması yasaldır.  Evli olan veya olmayan 18 yaşını doldurmuş hamileliğini sonlandırmak isteyen bayanlar uzman bir kliniğe veya sağlık kuruluşuna başvurarak gizli kürtaj işlemi yaptırabilirler. 

Kartal Kadın Doğum Merkezi olarak gizli kürtaj hizmeti vererek hastalarımızın bilgilerini 3. şahıslarla paylaşmama politikasına sahibiz.  Merkezimizde günümüzün en çok tercih edilen vakumlu kürtaj yöntemi uygulanmaktadır.  Vakumlu kürtaj işlemi ağrısız ve acısız olmakla birlikte iyileşme süreci oldukça kısadır.  Gizli kürtaj yaptırmak isteyen tüm hastalarımız uzman jinekologlar tarafından muayene edilerek operasyonun tarihi ayarlanmaktadır. 

 Tamamen steril ortamda hijyen kurallarına uyularak yapılan gebelik sonlandırma işlemi sonrasında hasta günlük hayatına hemen dönebilmektedir. Kürtaj operasyonu steril ortamlarda işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapıldığında istenmeyen sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir...