İsteğe Bağlı Kürtaj

İsteğe Bağlı Kürtaj ülkemizde 1983 yılında belirli koşullar altında yasal hale gelmiştir. Birçok ülkede kürtaja sıcak bakılırken bazı ülkeler de bu konu halen tartışılmaktadır. 10 haftaya kadar gebeliklerde 2827 sayılı nüfus planlaması hakkındaki kanuna uyularak isteğe bağlı gebelik sonlandırma yapılmaktadır. Bazı sağlık sorunlarından kaynaklanan veya plansız hamileliklerde gebeliğe son verme işlemine kürtaj denmektedir. 

İstanbul'da yer alan Kartal Kadın Doğum Merkezimizde 10 haftaya kadar olan hamileliklerde hastanın onayıyla birlikte kürtaj operasyonu yapılmaktadır.  Hasta haklarına saygılı davranarak bilgileriniz 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır.  Sağlığınıza ve güvenliğinize büyük bir titizlik göstererek uzman doktorlarımızla en iyi sağlık hizmetini almanızı sağlıyoruz. 

İstanbul ve çevresi dahil olmak üzere kürtaj konusunda en çok tercih edilen, uluslararası hijyen kurallarına tam anlamıyla uyan, gerekli koşulları barındıran bir sağlık merkeziyiz.  Kürtaj işlemlerimiz dünya çapında en sık tercih edilen vakumlu kürtaj yöntemiyle yapılmaktadır.  Hastalarımız operasyon sonrasında ağrı sızı hissetmediği gibi iş hayatına hemen dönebilirler. Steril ortamlarda uzman jinekologlar ve tıbbi cihazlarla gerçekleştirilen kürtaj operasyonu hastanın hayatını riske atmaz. Ancak sağlık açısından onaylanmayan mekanlarda konu hakkında bir uzmanlığı olmayan kişiler tarafından yapıldığında enfeksiyon riski ve rahimde parça kalma durumları ne yazık ki yaşanmaktadır...