Bakırköy Kürtaj

Bakırköy Kürtaj konusunda tüm merak ettiklerinizi kısaca açıklayarak aklınıza takılan tüm pürüzleri gidermek istiyoruz.  Kürtaj; rahmin içinde bulunan dokunun alınması, tahliye edilmesi işlemine verilen addır. Uzman doktorlar tarafından steril ortamlarda gerçekleşmesi halinde hayatı risk taşımayan kürtaj işlemi basit operasyon sınıfına girmektedir.  Günümüzde modern tıbbın gelişmesiyle birlikte hastaların sağlık ve konforu en üst safhaya çıkarılmıştır.  Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere ülkemizde de kürtaj işlemi için Vakumlu kürtaj yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir. Eski kazıma yöntemiyle gerçekleştirilen kürtaj sonrası yaşanan yoğun kanama ve ağrı sızı vakumlu kürtaj operasyonunda geçerli değildir.  Aksine hasta işlem bitiminde aynı gün taburcu olarak günlük rutinlerine ağrı sızı olmadan dönebilmektedir. 

Bakırköy Kürtaj işlemi için her hastaya özel farklı boyutlarda özel kanüller kullanılmakta olup, rahim içerisindeki cenin vakumla aspire edilerek gebelik sonlandırılmaktadır.  Kürtaj operasyonu ortalama 15 dakika sürerken, işlem esnasında hastaya genel veya lokal anestezi verilmektedir. 

Bakırköy Kürtaj sonrasında hastanın 2 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemesi tavsiye edilmektedir. İşlem sonrasında doktorun yönlendirmesi ve tavsiyesi üzerine antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı gerekebilmektedir. Hasta normal hayatına hemen dönebildiği gibi 10 gün boyunca yoğun olmayan bir kanama normal olarak görülmektedir...