Kızlık Zarı Sürtünmeyle Bozulur Mu?

Vajinal girişin 1.5 cm içerisinde yer alan kızlık zarı, yüzeysel travmalarla bozulacak bir yapıda değildir.  Toplumumuzda kızlık zarına atfedilen değer nedeniyle genç kızların evlenmeden önce ilişkiye girerek bekaretlerini kaybetmeleri büyük sorunlara yol açabilmektedir.  Bu sebeple internet üzerinden en çok aratılan sorulardan bir tanesi de Kızlık Zarı Sürtünmeyle Bozulur Mu sorusudur. Kızlık zarının bozulması için vajina girişine penis, parmak veya başka bir cismin girmesi gerekmektedir.  Nitekim kilolu bayanlarda kızlık zarı normalinden biraz daha iç kısımda yer alabilir. 

Her kadında farklı bir yapıya sahip olabilen kızlık zarı ince veya kalın olabilir. Kızlık zarının genel kalınlığı 2-3 mm olmakla birlikte şayet ince bir yapıda ise sürtünme yoluyla da bozulabilir. Kızlık Zarı Sürtünmeyle Bozulur Mu, penis kızlık zarını zorlayacak bir sürtünme gücü göstermiş ise kızlık zarı zedelenebilmektedir. Çiftler sürtünme yolu ile ilişkiye girmek istediklerinde çoğunlukla kızlık zarına zarar gelmemektedir. 

Kızlık zarı penis tarafından yırtıldığında kan gelmektedir, bu sayede penisin girişi için bir açıklık oluşacağı için sonraki birleşmelerde kanama görülmemektedir. Kızlık Zarı Sürtünmeyle Bozulur Mu sorusunun yanıtı kısmında sürtünmeden kaynaklı vajinadan gelen kanın menşeinin araştırılması gerekir. Zira sürtünme yoluyla kızlık zarında tam bir bozulma olmadığı gibi zedelenme veya vulva bölgesindeki dokularda travma nedeniyle kan gelebilir.  Kızlık zarının bozulup bozulmadığının kesin olarak öğrenilebilmesi adına doktor tarafından muayene edilmesi gerekir...