9 Haftalık Kürtaj

Yasal olarak ülkemizde kürtaj işleminin gerçekleştirilmesi için verilen süre 10 haftadır.  Yasal süreyi aşan hamileliklerde gebelik sonlandırma işlemi olan kürtajı yaptırmakta yapmakta suçtur ve cezaya tabidir. Fetüsün rahimde giderek büyümesi kürtaj operasyonunu zorlaştırmaktadır.  İstenmeyen gebeliği sonlandırmak isteyenlerin uzman bir doktorla iletişime geçerek en erken zamanı tespit etmesi önemlidir. 

Kartal Kadın Doğum Merkezimizde 9 Haftalık Kürtaj işlemi son teknolojik cihazlar ve  alanında uzman jinekologlar tarafından yapılmaktadır.  Hasta sağlığını ön planda tutan kliniğimizde yasal süreci aşan hamilelere gebelik sonlandırma yapılmamaktadır. Kürtaj olmak isteyen evli veya bekar kadınların ultrason muayenesi ardından kürtaj tarihi ayarlanarak tarih planlaması yapılmaktadır.  9 Haftalık Kürtaj işleminde hasta kürtaj operasyonunu onayladığını belirterek işlem öncesinde 4-6 saat boyunca yeme ve içme yapmamalıdır. Genel veya lokal anesteziyle hastanın ağrı sızı duyması önlenerek vakumlu kürtaj tekniği ile gebelik tahliyesi gerçekleştirilmektedir.  

İstanbul ve çevresinde kürtaj konusunda en başarılı ve kaliteli hizmeti veren merkezimizi arayarak bilgi alabilir, kürtaj hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz...