Şile Kürtaj

Şile Kürtaj eski yöntemlerde olduğu gibi sancılı ve acılı bir işlem değildir.  Teknolojinin ve tıbbın ilerleme kaydetmesiyle birlikte hastaların çektikleri sıkıntı yok denecek kadar azaltılmıştır.  En çok tercih edilen vakumlu kürtaj yöntemiyle birlikte hastanın alacağı hasar en aza indirgenerek acı çekmesinin önüne geçilmiştir. Kartal Kadın Doğum Merkezimiz teknolojik açıdan üstün ekipman ve donanımlarıyla hastalarımızın gönül rahatlığıyla tedavi olarak sağlıklarını yeniden kazanmaları için çalışmaktadır.  Kliniğimizde kürtaj operasyonlarını Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları gerçekleştirmektedirler. 

Kürtaj işleminden önce hastanın talebini iyi anladığı ve onay verdiği teyit edilerek jenokolojik ve ultrason ön muayeneleri gerçekleştirilmektedir.  Gebelik haftası ve rahim incelenerek kürtaj uzmanların yönlendirilmesiyle planlanmaktadır.  Belirlenen tarihte steril ortam ve ekipmanlarla gerçekleştirilen kürtaj işlemi basit ve kısa sürelidir. 

Hasta gün içinde taburcu olarak yaşamına kaldığı yerden devam edebilecek kadar kendinde olacaktır.  Kürtaj işlemi doğru koşullar altında gerçekleştirildiğinde risk içermez.