Kağıthane Kürtaj

Kağıthane Kürtaj kadının isteği ile 10 haftalık gebeliklere kadar yasallaştırılmış gebelik sonlandırma operasyonudur. Gebe kalan kadın evli ise kürtaj için eşinden de onay alınmaktadır, 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi isteğiyle bu işlemi talep edebilir. 18 yaşını henüz doldurmamış kişinin kürtaj olabilmesi için ailesinden onay alınmak zorundadır aksi taktirde işlem gerçekleştirilmez. 

Türkiye kanunlarına göre 10 haftalık gebelik süresini aşan kadınların gebeliği sonlandırması yasaktır, işlemi yapan doktor ve kuruluşlarda ceza almaktadır. Tıbben bebeğin annenin sağlık durumu için sakıncalı olduğu durumlarda doktorlardan oluşan bir kurul kararıyla gebeliğe son verilebilir.  Bu durumda gebeliğin kaçıncı hafta olduğu fark etmez öncelik annenin hayatını kurtarılmaya verilmektedir.

Rutin olarak günümüzde birçok hasta ve doktor kürtaj işleminin genel anestezi altında yapılması adına hemfikirdir.  Kürtaj olmak isteyen hastanın fiziksel ve psikolojik olarak kendini daha konforlu hissettiği vakumlu kürtaj yöntemi genel ve lokal anestezi verilerek gerçekleştirilir.  

Kağıthane Kürtaj için Kartal Kadın Doğum Merkezimizi tercih edebilir, uzman doktorlarımızdan tavsiye ve bilgi alabilirsiniz. Kürtaj hakkında öğrenmek istedikleriniz ve kürtaj fiyatları konusunda kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz...