Körfez İlçesi Kürtaj

Körfez İlçesi Kürtaj, günümüzde basit ve zahmetsiz olarak nitelendirebileceğimiz operasyonlardan biridir. Rahim tahliyesi olarak adlandırabileceğimiz bu işlem, gebelik sonlandırmanın dışında rahimden doku alınarak hastalık tanısı koymada kullanılmaktadır. Gebelik dışı anormal dokuların temizlenmesi açısından önemli bir yöntem olan kürtaj ülkemizde daha çok istenmeyen gebeliği sonlandırma yöntemi olarak tanınmaktadır. Tanı ve tedavi amaçlı kürtajın yapılması tamamen doktorun vereceği bir tedavi uygulamasıdır.  Ancak hamileliğini sonlandırmak için yapılacak olan kürtaj uygulaması anne adaylarının kendi isteğiyle gerçekleşmektedir. 

Kartal Kadın Doğum Merkezimize başvuran Körfez İlçesi Kürtaj talep eden hastalarımız, gizliliği esas alarak kendi istek ve talepleriyle hamileliğini sonlandırmak istemektedirler.  Kliniğimizde 10 haftalık gebelik süresini geçen kadınlara kürtaj uygulanmamaktadır.  18 yaşını doldurmuş bekar ve evli kadınlar yasal süreyi aşmadıkları müddetçe gebelik süreçlerini sonlandırabilirler. 

Kliniğimizde Körfez İlçesi Kürtaj, İstanbul ve çevresi illerden kürtaj olmak isteyen hastalarımızı kabul etmekteyiz. Uzman jinekologlar ile birlikte kliniğimizde son teknolojik cihazlar ve ekipmanlar kullanılmaktadır.  Hijyen ve sterilizasyon kurallarına uyan kliniğimizde vakumlu kürtaj yöntemi gerçekleştirilmektedir.  Kürtaj öncesi ultrason ve jinekolojik muayene gerçekleştirilerek hastanın gebeliğinin süresi ve sağlık durumu kontrol edilmektedir. 

Körfez İlçesi Kürtaj işleminde anestezi kullanılmaktadır, bu hastanın fiziksel ve psikolojik olarak kötü etkilenmemesi adınadır. Lokal ve genel anestezi anne adayının sağlık durumuna göre doktor kararıyla belirlenmektedir.  Lokal anestezi de ağrı azaltılsa bile tamamen yok edilemez bu sebeple kadınların birçoğu genel anesteziyi tercih etmektedir...